KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13823255
nr 1382 3255
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 38x35cm, yttermått inklusive ram: 52x59cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:22:30
24/2 00:00:07
1/3 17:53:54
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius